Наши услуги

Новости
                все новости

Полезные номера

Полезные ССЫЛКИ

 

Як сплатити пайову участь у розвитку інфраструктури міста

11.03.2023     Як сплатити пайову участь у розвитку інфраструктури міста

Пайовою участю можна назвати процедуру залучення коштів від замовника будівництва, який має намір здійснити забудову земельної ділянки у м. Харкові, для створення та розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури м. Харкова. Для того, щоб долучитися до пайової участі у розвитку інфраструктури, замовник укладає з Департаментом економіки та комунального майна договір (далі за текстом - Договір).

Важливо! Пайова участь не сплачується у разі:

- будівництва індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків площею до 300 кв.м., а також господарський будівель, розташованих на відповідних приватизованих земельних ділянках;

- реконструкції квартир/приватних будинків;

- переведення нежитлового приміщення в житлове;

- будівництва гаража (фіз.особою) на спеціально відведеній для цього земельній ділянці (розмір ділянки не повинен перевищувати 0.01 га).

Порядок укладання Договору

1. Протягом 10 робочих днів, після того як Ви розпочали будівництво об'єкта, Вам необхідно звернутися до Департаменту економіки та комунального майна (пл. Конституції, д. 7, пов. 4, каб. 58, тел. 760-75-44) із заявою про визначення розміру пайової участі по об'єкту будівництва. Разом із цією заявою необхідно додати такі документи:

- право власності чи користування земельною ділянкою (копія засвідчена нотаріально);

- правовстановлюючий документ на нерухомість (у разі реконструкції вже наявного об'єкта) (копія засвідчена нотаріально);

- технічний паспорт (за наявності) (копія засвідчується власником);

- для нежитлових будівель та споруд - зведений кошторисний розрахунок вартості будівництва об'єкта, а також кошторисні документи, за якими він складався;

Зведений кошторисний розрахунок - це документ, який поєднує всі витрати, необхідні для повного виконання будівництва об'єкта та визначає кошторисний ліміт коштів, необхідних для його повного завершення. Такий розрахунок можна замовити лише у спеціалізованій (проектній) організації, оскільки до нього обов'язково потрібно буде додати копію кваліфікаційного сертифіката відповідального виконавця. Розрахунок, що складається, містить кошторисну вартість не тільки будівельних і монтажних робіт, але і витрат на придбання інструментів, інвентарю, обладнання, а також інших супутніх витрат, включаючи авторський нагляд, вишукувальні роботи та ін.

- документи або копії документів з основними техніко-економічними показниками об'єкта (цю інформацію можна взяти з робочого проекту);

- копія документа, що дозволяє виконувати підготовчі або будівельні роботи (зареєстроване «Повідомлення про початок робіт» (для категорії складності СС1) або «Дозвіл на будівництво» (для категорії складності СС2, СС3)).

для юридичних осіб:

- дані про фактичну поштову адресу, банківські реквізити та ПІБ посадової особи, яка відповідно до статуту має право на укладення договорів;

- копії установчих документів (завірені директором підприємства);

для фізичних осіб:

- копія паспорта та РНОКПП (ідентифікаційного номера) (за наявності).

2. Далі Управління соціально-економічного розвитку (далі за текстом – Управління) готує розрахунок пайової участі, що є невід'ємною частиною Договору. Сам розрахунок пайової участі для нежитлових будівель та споруд виконується на підставі показників опосередкованої вартості, затверджених центральним органом виконавчої влади (Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України). Термін прорахунку вартості не повинен перевищувати 15 робочих днів з моменту, коли Управління отримало від Вас усі необхідні документи. Розмір пайової участі для нежитлових будівель становить 4% від кошторисного розрахунку, для житлових будинків – 2%.

Варто зазначити, що у разі (не)навмисного заниження кошторисного розрахунку (всіх розділів або певних його частин) Управління може залучити спеціалізовану експертну організацію для визначення реальної вартості будівництва. Експертна організація ґрунтуватиметься у своїх розрахунках на показники середньої вартості будівництва об'єктів тієї категорії, за якою Ви подаєте свій кошторисний розрахунок, а в цьому випадку вартість пайової участі буде набагато вищою.

У разі, якщо вже Ви не згодні з вартістю пайової участі та вважаєте розрахунок Управління завищеним, слід направити до Департаменту економіки та комунального майна протокол розбіжностей (письмові мотивовані зауваження). Строк розгляду 20 робочих днів. У разі неврегулювання розбіжностей Ви маєте право звернутися до суду. Проте, слід зазначити, що у більшості випадків Юридичний департамент ХМР робить все можливе, щоб врегулювати розбіжності та змінити умови Договору або розрахунку на взаємовигідних умовах.

3. Після підписання Договору Ви зобов'язані сплатити розмір пайової участі в повному обсязі одним платежем або частинами, згідно з графіком зазначеним у Договорі. Здійснити платіж потрібно до прийняття об'єкта в експлуатацію, оскільки у самій Декларації про готовність необхідно вказати інформацію про Договір та документи, що підтверджують оплату. Для того, щоб отримати підтвердження факту повної сплати пайової участі Вам необхідно надіслати відповідний запит до Департаменту економіки та комунального майна.

Важливо! Скасування реєстрації дозвільного документа про готовність об'єкта до експлуатації не є підставою для несплати замовниками пайової участі за Договорами, які вже були укладені.


Наши контакты:

Мы находимся по адресу: г. Харьков, пл. Конституции 1, Дворец труда, 7-й под.,  офис 72-02 (метро Советская).

Телефоны:  750-69-32

                    (097)-797-87-84

                    (095)-344-50-23

E-mail:   pravda.ua08@ukr.net

Skype:    sveta16091

Вы можете задать любые интересующие Вас вопросы, касающиеся наших услуг, работы сайта или сотрудничества, используя   форму связи