Наши услуги

Новости
                все новости

Полезные номера

Полезные ССЫЛКИ

 

Позовна заява про визначення порядку користування квартирою, що є спільною власністю

Ленінський районний суд м. Харкова

61052,  м. Харків, вул. Полтавський шлях, буд. 20

Позивач: __________________,

адреса реєстрації місця проживання: 00000, м. Харків,

вул. ____________, 00, кв. 00,

тел. для зв’язку: 000-000-00-00

Відповідач: ________________,

адреса реєстрації місця проживання: 00000, м. Харків,

вул. ____________, 00, кв. 00,

тел. для зв’язку: 000-00-00

Відповідач: КП «Жилкомсервіс», адреса місцезнаходження:

61052, м. Харків, вул. Червоножовтнева, буд. 35

тел. для зв’язку: (057) 760 72 35

Позовна заява про визначення порядку користування квартирою, що є спільною власністю

Я, ПОЗИВАЧ є власником 2/3 частин квартири № 00 по вул. ___________, будинок 00, 1/3 частина з яких належить мені на підставі Свідоцтва про право власності на житло № 0-00-000000 від 00.00.2000 року (копія свідоцтва – додаток до позову 1), інша 1/3 частина вищевказаної квартири – на підставі Свідоцтва про право на спадщину за законом від 00.00.2000 року, що зареєстровано в реєстрі за номером 0-000 (копія свідоцтва про право на спадщину – додаток 2).

 1/3 частина вказаної вище квартири, що залишилася, належить на праві власності моїй сестрі, ВІДПОВІДАЧ.

Згідно з технічним паспортом, виготовленим станом на 00.00.2000 р. на квартиру, спірна квартира є двокімнатною, житлова площа – 26,7 кв.м., у тому числі 1-а кімната – 9,5 кв.м., 2-а кімната – 17,2 кв.м., кухня – 5,6 кв.м., вбиральня – 1,1 кв.м., ванна кімната – 2,0 кв.м., коридор – 6,9 кв.м., вбудована шафа – 1,1 кв.м. Загальна площа квартири – 44,0 кв.м.

Кімнати в квартирі ізольовані.

Оскільки я та відповідачка не можемо знайти домовленості у користуванні квартирою, відповідачка чинить перешкоди у користуванні квартирою, я змушений звернутися до суду з вимогою встановити порядок користування квартирою.

Відповідно до ст. 15 ЦК України, кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання.

 Згідно ч. 1, 2 ст. 355 ЦК України  майно, що є у власності двох або більше осіб (співвласників), належить їм на праві спільної власності (спільне майно). Майно може належати особам на праві спільної часткової або на праві спільної сумісної власності.

Згідно ч. 1 ст. 356 ЦК України власність двох чи більше осіб із визначенням часток кожного з них у праві власності є спільною частковою власністю.

Згідно зі ч. 1, 3, 4 ст. 358 ЦК України право спільної часткової власності здійснюється співвласниками за їхньою згодою. Кожен із співвласників має право на надання йому у володіння та користування тієї частини спільного майна в натурі, яка відповідає його частці у праві спільної часткової власності. Якщо договір між співвласниками про порядок володіння та користування спільним майном відповідно до їхніх часток у праві спільної часткової власності посвідчений нотаріально, він є обов'язковим і для особи, яка придбає згодом частку в праві спільної часткової власності на це майно.

Відповідно до п. 14 Постанови Пленуму Верховного Суду України N 20 від 22.12.95 року «Про судову практику у справах за позовами про захист права  приватної власності» квартира, яка є спільною сумісною чи спільною частковою власністю,  на вимогу учасника (учасників) цієї власності підлягає поділу в натурі, якщо можливо виділити сторонам ізольовані жилі та інші приміщення з самостійними виходами, які можуть  використовуватися  як  окремі  квартири  або   які   можна переобладнати  в  такі квартири.  У протилежному випадку може бути встановлено порядок користування приміщеннями квартири,  якщо  про це заявлено позов.

Відповідно до п. 6 Постанови Пленуму ВСУ  N 7 від 04.10.91 року «Про практику застосування судами законодавства, що регулює право приватної власності громадян на жилий будинок» якщо виділ частки будинку в натурі неможливий,  суд вправі за заявленим про це  позовом встановити порядок   користування відособленими приміщеннями (квартирами, кімнатами) такого будинку. У цьому разі окремі  підсобні  приміщення  (кухня,  коридор  тощо) можуть  бути залишені в загальному користуванні учасників спільної часткової власності.

2/3 частини квартири, що належать позивачу, будуть складати 26,7 кв.м житлової площі × 2/3 частини = 17,8 кв.м, що в натурі буде приблизно відповідати площі кімнати у 17,2 кв.м. Тому позивач просить встановити такий порядок користування спірною квартирою:

-           у користування ПОЗИВАЧА виділити  житлову кімнату площею 17,2 кв. м. разом з балконом 2 м. кв., що максимально відповідає його частці в праві власності на квартиру. Спільне користування власниками балконом не є можливим, так як вихід на балкон здійснюється лише з кімнати площею 17,2 кв.м.;

-           у користуванні ВІДПОВІДАЧА залишити житлову кімнату, площею 9,5 кв.м, що навіть перевищує в натурі розмір її частки в праві власності на квартиру (1/3 частина має відповідати площі у 8,9 кв.м.) та дві вбудовану шафу загальною площею 1,1 кв.м.;

-           в загальному користуванні залишити: кухня – 5,6 кв.м., вбиральня – 1,1 кв.м., ванна кімната – 2,0 кв.м., коридор – 6,9 кв.м.

Ст. 360 Цивільного кодексу України передбачає, що співвласник відповідно до своєї частки у праві спільної часткової власності зобов'язаний брати участь у витратах на управління, утримання та збереження спільного майна, у сплаті податків, зборів (обов'язкових платежів), а також нести відповідальність перед третіми особами за зобов'язаннями, пов'язаними із спільним майном.

На разі, і позивач і відповідачка разом сплачують плату за надання комунальних послуг, але виконання обов’язків по оплаті вказаних послуг ускладнюється наявністю лише одного особового рахунку.

ст. 179 ЖК України передбачено, що користування будинками державного і громадського житлового  фонду, фонду житлово-будівельних кооперативів, а також приватного житлового фонду та їх утримання здійснюється з обов’язковим додержанням вимог Правил користування приміщеннями жилих будинків і прибудинковими територіями, які затверджуються КМУ.

Пунктом 10 «Правил користування приміщеннями жилих будинків і прибудинкових територій», затверджених Постановою КМУ від 08.10.1992 року № 572, передбачений порядок поділу плати за житлово-комунальні послуги між співвласниками квартир в разі, якщо між ними відсутня згода щодо сплати.

Відповідно до ст. 13 ЗУ «Про житлово-комунальні послуги» до житлово-комунальних послуг належать послуги з централізованого постачання холодної та гарячої води, водовідведення, газо- та енергопостачання, централізованого опалення, вивезення побутових відходів та послуги з утримання будівель та споруд та прибудинкових територій.

ст. 104 ЖК України та п. 13 «Правил користування приміщеннями жилих будинків і прибудинкових територій» встановлено, що спори, які виникають під час користування приміщеннями жилих будинків розв’язуються шляхом проведення переговорів між учасниками спору або у судовому порядку.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст.. 15, 355, 356, 358 ЦК, ст. ст. 104, 179 ЖК, ст. 3, 4, 15, 107, 114 (позови, що виникають з приводу нерухомого майна, пред'являються за місцезнаходженням майна або основної його частини), 118-120 ЦПК України, -

Прошу:

1.         Встановити порядок користування квартирою № 00 по вул. ___________, будинок 00 наступним чином:

-           у користування ПОЗИВАЧА виділити  житлову кімнату площею 17,2 кв. м. разом з балконом 2 м. кв., що максимально відповідає його частці в праві власності на квартиру;

-           у користуванні ВІДПОВІДАЧА залишити житлову кімнату, площею 9,5 кв.м, що навіть перевищує в натурі розмір її частки в праві власності на квартиру (1/3 частина має відповідати площі у 8,9 кв.м.) та дві вбудовані шафи загальною площею 1,1 кв.м.;

-           в загальному користуванні залишити: кухня – 5,6 кв.м., вбиральня – 1,1 кв.м., ванна кімната – 2,0 кв.м., коридор – 6,9 кв.м.

2.         Зобов’язати КП «Жилкомсервіс» розподілити особові рахунки на оплату житлово-комунальних послуг, що надаються в квартиру (централізоване постачання холодної та гарячої води, водовідведення, газо- та електропостачання, централізоване опалення, вивезення побутових відходів та послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій) відповідно до встановленого порядку користування квартирою.

3.         Стягнути з відповідача на користь позивача суму сплаченого судового збору.

 

«__»___________2000 р.                                       _________ (ПОЗИВАЧ)