Наши услуги

Новости
                все новости

Полезные номера

Полезные ССЫЛКИ

 

Технічний звіт. Технічне обстеження.

07.03.2023                    Технічне обстеження та технічний звіт

Однією з найпопулярніших процедур до початку будівельних робіт у житлових та нежитлових приміщеннях є оцінка стану споруд. Вона проводиться як частина експертизи об'єкта або як незалежна подія. Запланованими обстеженнями оцінюють поточні технічні умови об'єкта, як правило, це необхідно для встановлення можливості подальшої безаварійної роботи або необхідності відновлення експлуатаційних властивостей (оцінка будівельних конструкцій, фундаментів, інженерних систем). Заходи, згідно з таким обстеженням, проводяться до капітального ремонту, реконструкції, технічного переоснащення або у разі припинення експлуатації об'єкта (консервація, ліквідація). Також, досить часто перш ніж купувати окрему будівлю, замовник звертається до незалежної експертної організації за технічним звітом з метою оцінки міцності, надійності, зносу або наявності дефектів. Якщо розглянути детальніше, то позаплановий технічний звіт складається для:

• оцінки реальної вартості майна;

• встановлення можливості перепрофілювання (встановлення нового додаткового великовагового обладнання) та реконструкції об'єкта (включаючи будівництво ще одного або більше поверхів);

• ідентифікація прихованих та видимих ​​дефектів, які негативно впливають на експлуатацію будівлі та потребують швидкого усунення;

• визначення ступеня зносу або міцності споруд об'єкта, будівництво якого було призупинено декілька років;

• встановлення реальних пошкоджень від пожежі, стихійних лих, технологічних аварій.

Важливо! При експлуатації квартир у житловому будинку, як правило, посилюються навантаження на конструктивні та несучі елементи. Роблячи капітальні ремонти у квартирах, мешканці будинку мимоволі здійснюють фізичний вплив на весь будинок, оскільки у будівництві все взаємопов'язане. Адже кожен об'єкт нерухомості має свій матеріальний ресурс, який згодом виробляється і стає непридатним для експлуатації. Саме тому технічний висновок дозволить оцінити стан та допустимість змін під час реконструкції чи перепланування квартири.

Процедура виконання роботи

Незважаючи на те, що кожна ситуація має свої умови, всі вони можуть бути узагальнені на наступних етапах:

1. Спочатку необхідно завитати до нашого офісу для консультації, підготовки технічного завдання, обчислення витрат та оформлення договору на виконання робіт щодо створення технічного висновку.

2. Далі наш експерт вивчає правовстановлюючі документи, техдокументацію, робочий проект (за наявності) та загальну інформацію про будівлю (за умови тех.завдання на обстеження окремого об'єкту).

3. Виїзд на об'єкт.

Перед виїздом на об'єкт, ми обов'язково узгоджуємо конкретний та зручний для замовника час. Далі фахівець проводить огляд за зовнішніми ознаками – робить виміри та фіксує наявні дефекти. За умови, що в тех.завданні обговорено детальне обстеження, експерт здійснює обміри ще й геометричних показників конструкцій, їх окремих частин та вузлів, визначає приховані дефекти та причини їх виникнення за допомогою спеціального обладнання.

4. Складання технічного звіту та погодження із замовником.

5. Передача готового пакета документів замовнику.

Що включено в технічний висновок і на що звернути увагу

Зовнішній вигляд технічного висновку зобов'язаний відповідати встановленим законодавством вимогам, при цьому основними документами для експерта будуть «Настанова щодо обстеження об'єктів будівництва для визначення та оцінки їх технічного стану» і споруд» (ДБН В.2.6-33:2008) та «Конструкції будинків і споруд» (ДБН В.2.6-33:2008). Сам технічний звіт (ТЗ) починаючи від титульного аркуша до останньої сторінки має бути пронумеровано, прошнуровано та скріплено печаткою, а зміст має включати такі розділи:

1. Титульний лист. Номер ТЗ та дата його створення. Титульна сторінка передбачає наявність підпису осіб, які працювали над документацією та відповідальних за неї.

2. Вступ та зміст. Ця сторінка документа відображає всі етапи експертного звіту та повний перелік наявної документації.

3. Загальна частина. Технічний висновок має вступний розділ, який відображає технічні та експлуатаційні характеристики об'єкта нерухомості, конструктивні особливості та матеріали. Цей розділ також містить заяву замовника та технічне завдання.

4. Результати експертизи. Результатом обстеження об'єкта буде встановлення фактичних механічних характеристик опорних та огороджувальних структур, встановлення посилення у елементах та перерізах, виявлення дефектів та пошкоджень, що зменшують тримальну здатність. Заповнення залізобетонних плит та звукова ізоляція також відображається в цьому блоці.

5. Необхідні розрахунки. У розділі відображаються необхідні дані про обчислення на міцність та тримальну здатність уражених елементів – несучі балки, перекриття та інші технічні конструкції.

6. Загальні висновки. Це головний розділ ТЗ, який вказує на технічну можливість подальшої експлуатації. Висновки можуть бути як позитивними, так і негативними.

Якщо мета замовлення робіт з виготовлення «технічного звіту» є підтвердити безпечну експлуатацію об'єкта, то в розділі «висновок» має бути зазначено приблизно таке: «Технічний стан конструкції нормальний – категорія технічного стану "1": фактичні навантаження в елементах та перерізах конструкції не перевищують допустимі за розрахунком, відсутні дефекти та пошкодження, що знижують несучу здатність і довговічність або перешкоджають нормальній експлуатації».

У випадку, якщо навпаки, вам потрібно зробити висновок, щоб почати проводити ремонт або капітальні роботи на об’єкті, то "висновок" буде приблизно наступним: "Технічний стан конструкції непридатний для нормальної роботи – категорія "3": конструкція не відповідає категоріям технічного стану "1" та "2" щодо здатності до несучої або нормальної реалізації захисних функцій, але аналіз дефектів та пошкодження при обчисленні виявляє можливість забезпечення його цілісності перед ремонтом, посиленням або заміною. Необхідно здійснити ремонт, зміцнення або заміну конструкції, а до завершення цих заходів використовуйте об'єкт відповідно до програми обмеженого режиму експлуатації, розробленої з урахуванням поточного технічного стану, контролюючи стан конструкції, навантаження та вплив».

7. Список нормативної документації та завірена копія кваліфікаційного сертифіката експерта (перевірити чи є сертифікат чинним можна на сайті «Реєстр атестованих осіб» http://asdev.com.ua/itn/list.php зазначивши в розділі «пошук» номер сертифіката).

Важливо! Технічний висновок про допустимість перепланування квартири має містити у своєму складі графічні зображення (креслення та схеми), які ілюструють усі етапи роботи.

Ціни та умови

Вартість розробки такого документу безпосередньо залежить від площі будівлі, складності її конструкції, а також методів та способів проведення експертизи. Звертайтеся до наших спеціалістів, щоб уточнити ціну проведення технічного дослідження та розробки будівельного висновку.

Найменування послуги

 

Ціна

 

Термін виконання

Технічний висновок про стан підтримки та огородження структур:

 

від 5 робочих днів

- квартир

від 2500 UAH

 

- приватний будинок (до 120 м.кв.)

від 4000 UAH

 

- непроцентні приміщення (до 100 м.кв.)

від 3000 UAH

 

- окрема будівля (до 100 м.кв.)

від 4000 UAH

 

 

 Наші контакти:

Ми знаходимося за адресою: м. Харків, пл. Конституції 1, Палац праці, 7-й під., офіс 72-02 (колишня метро Радянська).

Телефони:   750-69-32

                     (097)-797-87-84

                     (095)-344-50-23

E-mail: pravda.ua08@ukr.net

Skype: sveta16091 

Ви можете задати будь-які питання, що Вас цікавлять, що стосуються наших послуг, роботи сайту або співробітництва, використовуючи форму зв'язку