Наши услуги

Новости
                все новости

Полезные номера

Полезные ССЫЛКИ

 

Позовна заява щодо визнання права власності на спадкове майно

До Ленінського районного суду м. Харкова

ПОЗИВАЧ: Іванов Іван Іванович,

що мешкає в м. Харкові,

вул. _________, 0, кв. 00

ВІДПОВІДАЧ: Харківська міська рада,

м. Харків, пл.Конституції, 7

ціна позову – 77710 грн 

Позовна заява щодо визнання права власності на спадкове майно

00 жовтня 0000 року померла моя мати – _________________________ (свідоцтво про смерть у додатку 1).

00 травня 0000 року помер мій батько – _________________________ (свідоцтво про смерть у додатку 2).

Після смерті моїх батьків відкрилась спадщина на нерухоме майно, а саме на квартиру № 00 в будинку № 0 по вул. ________________ в м. Харкові. Вищевказаний будинок є кооперативним і мій батько набув права володіння цією квартирою шляхом виплати всіх пайових внесків. Даний факт можна підтвердити довідкою про повністю сплачені внески за квартиру, яка видана житловим кооперативом «КООПЕРАТИВ» (додаток 3).

За вищевказаною адресою я зареєстрований та проживаю з 0000 року по теперішній час та був зареєстрований на час смерті батька. Це можливо підтвердити довідкою, яка видана житловим кооперативом «КООПЕРАТИВ» (додаток 4).

Відповідно до ч. 3 ст. 1268 Цивільного кодексу України спадкоємець, який постійно проживав разом зі спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом встановленого строку він не заявив про відмову від спадщини.  Заяву про відмову від спадщини до нотаріальної контори я не подавав, а отже фактично спадщину я прийняв.

За життя моїм батьком не було оформлено правовстановлюючих документів на вищевказану квартиру.

Згідно п. 216 Інструкції про порядок вчинення нотаріальних дій нотаріусами України видача свідоцтва про право на спадщину на майно, яке підлягає реєстрації, провадиться нотаріусом після подання правовстановлюючих документів про належність цього майна спадкодавцеві.

Для оформлення свідоцтва про право на спадщину я звернувся до нотаріальної контори, але нотаріус відмовив в оформленні спадщини по причині відсутності правовстановлюючих документів. 

Комунальне підприємство «Харківське міське бюро технічної інвентаризації» на запит нотаріуса Другої Харківської державної нотаріальної контори повідомило, що право власності на квартиру № 00, яка розташована за адресою: м. Харків, вул. _____________, буд. № 0 не зареєстровано (додаток 5).

Згідно технічного паспорту на вищевказану квартиру (додаток 4) інвентаризаційна вартість квартири становить 00000 гривень.

Відповідно до ст.. 392 Цивільного кодексу України власник майна може пред’явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також в разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.

На підставі  викладеного й у відповідності із ст.. 16, 392, ч. 1 ст. 1222, ст.. 1261, ч. 3 ст. 1268 ЦК України

ПРОШУ

Визнати за мною, ____________________________, 00 листопада 0000 року народження, право власності на спадкове майно, яке знаходиться за адресою: м. Харків, вул. __________, 0, кв. 00.

Додатки:

1.      Свідоцтво про смерть _____________________________;

2.      Свідоцтво про смерть   ____________________________;

3.      Копія довідки про виплату пайових внесків за квартиру;

4.      Копія довідки про зареєстрованих членів сімї  в квартирі;

5.      Копія довідки з КП «ХМБТІ»;

6.      Копія свідоцтва про народження _____________________;

7.      Копія свідоцтва про шлюб ______________________ та _____________________________;

8.      Копія паспорту ___________________;

9.      Копія технічного паспорту на квартиру;

10.   Копія ордеру на вселення до квартири.