Наши услуги

Новости
                все новости

Полезные номера

Полезные ССЫЛКИ

 

Позовна заява про скасування постанови про арешт боржника та оголошення заборони на його відчуження

До Ірпінського міського суду Київської області,

08200, м. Ірпінь, вул. Мінеральна, 7

Позивач:   _____________________________,

 00000, м. Харків, вул. _______, буд. 00,

тел. 000-000-00-00

Відповідач: _________________, державний виконавець

Відділу державної виконавчої служби

Ірпінського міського управління юстиції,

08200 Київська обл., м. Ірпінь,

вул. Паризької Комуни, 11,

тел.: (04597) 6-24-14, 6-16-26

 

Позовна заява про скасування постанови про арешт боржника та оголошення заборони на його відчуження

00 серпня 2000 року я, Позивач, засобами поштового зв’язку отримав постанову про арешт майна боржника та оголошення заборони на його відчуження АА № 00000000 від 00.00.2000 року (надалі — Постанова), яка була винесена 00 серпня 2000 року державним виконавцем відділу державної виконавчої служби Ірпінського міського управління юстиції ВІДПОВІДАЧЕМ (надалі — Відповідач). Вказана постанова була винесена при примусовому виконанні виконавчого листа № 0-0000/0000 від 00.00.2000 р., виданого Ірпінським міським судом про стягнення з мене на користь моєї колишньої дружини Іванової І.І. аліментів на нашу доньку – ДОНЬКА, 00.00.2000 року народження.

Вважаю, що при здійсненні виконавчих дій державним виконавцем були грубо порушені мої права як боржника, які гарантовані ст. 6, 11 Закону України „Про виконавче провадження”. Це підтверджується наступним:

До цієї Постанови, яку я отримав 09.08.2012 р. я не отримував жодних листів та будь-яких інших документів, з яких було б зрозуміло, що проти мене відкрито виконавче впровадження. Вказана обставина перешкоджає мені користуватись правами, які закріплені у Законі України „ Про виконавче провадження ”. Зокрема, знайомитись з матеріалами виконавчого провадження, заявляти клопотання, брати участь у провадженні виконавчих дій, давати пояснення, висловлювати свої міркування щодо питань, які виникають у виконавчому провадженні.

  Державним виконавцем також була порушений Закон України „ Про виконавче провадження ” відповідно до якого він, починаючи виконувати рішення, повинен пересвідчитись чи отримана боржником копія постанови про відкриття виконавчого провадження. Такі дії не були здійснені.

Слід також зазначити, що державний виконавець також не роз’яснив мені як стороні виконавчого провадження права та обов’язки. Такі дії є порушенням ст. 6 та ст. 11 Закону України „ Про виконавче провадження ” відповідно до яких державний виконавець зобов’язаний роз’яснювати сторонам їх права і обов’язки.

Також  у постанові не вказано яку саме суму за аліменти я заборгував та взагалі не вказана сума боргу. Арешт накладений на ½ частину будинку № 00, який знаходиться в м. Харків, вул. ____________ і який є єдиним житлом, де я проживаю та зареєстрований. А згідно ст.. 52 ЗУ «Про виконавче провадження» у  разі  якщо  сума,  що  підлягає стягненню за виконавчим провадженням,  не перевищує десяти розмірів мінімальної заробітної плати,  звернення  стягнення  на  єдине житло боржника та земельну ділянку, на якій розташоване це житло, не здійснюється. У такому разі  державний  виконавець  зобов'язаний  вжити  всіх заходів для виконання рішення за рахунок іншого майна боржника. Стягнення за виконавчими документами звертається  в  першу чергу  на  кошти  боржника  у  гривнях  та іноземній валюті,  інші цінності,  у тому числі кошти на рахунках  і  вкладах  боржника  у банках та інших фінансових установах,  на рахунки в цінних паперах у депозитаріях цінних паперів.

Згідно ст.. 68 ЗУ «Про виконавче провадження» Стягнення  на заробітну плату,  пенсію,  стипендію та інші доходи боржника звертається у разі відсутності в  боржника  коштів на рахунках у банках чи інших фінансових установах, відсутності чи недостатності  майна  боржника  для  покриття  в  повному   обсязі належних  до  стягнення  сум,  а також у разі виконання рішень про стягнення  періодичних  платежів  та  стягнення  на  суму,  що  не перевищує трьох мінімальних розмірів заробітної плати.

На даний час я безробітний та отримую пенсію як колишній військовослужбовець та я не проти, щоб аліменти були стягнуті з моєї пенсії.

 Нещодавно, а саме перед винесенням Постанови про арешт майна боржника та оголошення заборони на його відчуження, державний виконавець ВІДПОВІДАЧ не надсилаючи ніяких письмових листів,  зателефонувала мені та наказала принести довідки з відповідного відділення Пенсійного фонду про розмір моєї пенсії та ще ряд документів, необхідних для стягнення аліментів з пенсії. Я відповів згодою, погодився принести документи та довідки та повідомив, що потрібен деякий час для їх оформлення. А вже 00 серпня 2000 року державний виконавець ВІДПОВІДАЧ  винесла Постанову про арешт майна боржника та оголошення заборони на його відчуження.

Відповідно до ст. 6 Закону України „ Про виконавче провадження ” державний виконавець зобов’язаний використовувати надані йому права у точній відповідності із законом і не допускати у своїй діяльності порушення прав та законних інтересів громадян та юридичних осіб. В ст. 11 Закону України „ Про виконавче провадження ” зазначено, що державний виконавець зобов’язаний неупереджено здійснювати заходи примусового виконання рішень.

 Однак, з зазначеного вбачається, що держаний виконавець систематично допускає у своїй діяльності порушення прав та законних інтересів боржника.

 Враховуючи вищевикладене, керуючись ст. 6, ст. 11, ст. 27, 52, ст. 68, ст. 82,  Закону України „ Про виконавче провадження ”, ст. ст. 2, 6, 11, 17, 18, 104, 105, 106 Кодексу адміністративного судочинства України:

ПРОШУ:

1. Прийняти дану позовну заяву до провадження.

2. Вжити заходів про забезпечення позову в порядку ст. 117 КАСУ, а саме зупинити дію постанови про арешт майна боржника та оголошення заборони на його відчуження АА № 0000000 від 00.00.2000 року (надалі — Постанова), яка була винесена 00 серпня 2000 року державним виконавцем відділу державної виконавчої служби Ірпінського міського управління юстиції ВІДПОВІДАЧ до винесення постанови по справі.

3. Скасувати постанову про арешт майна боржника та оголошення заборони на його відчуження ВП № 00000000 від 00.00.2000 року (надалі — Постанова), яка була винесена 00 серпня 2000 року державним виконавцем відділу державної виконавчої служби Ірпінського міського управління юстиції ВІДПОВІДАЧ.

Додатки:

1. Доказ про сплату судового збору у встановленому законом порядку та розмірі.

2. Копія Постанови про арешт майна боржника та оголошення заборони на його відчуження від 00.00.2000 р.

3. Копія конверта з відміткою пошти.

 

«____»_______________р.                            Позивач  ____________