Наши услуги

Новости
                все новости

Полезные номера

Полезные ССЫЛКИ

 

Позовна заява про визначення додаткового строку для прийняття спадщини

До Дзержинського районного суду м. Харкова

Позивач:Іванова Іванна Іванівна,

місце реєстрації: 0000,

м. Харків, пр. ________________, 00/0, кв. 0,

телефон для зв’язку: 000-000-00-00

Відповідач:_________________________,

місце реєстрації: 00000,

м. Харків, вул. ____________, 00, кв. 000,

телефон для зв’язку: 000-000-00-00

Третя особа: Приватний нотаріус Харківського

міського нотаріального округу ____________,

00000, м. Харків, вул. ________, 0, кв. 0,

тел.: (000) 000-00-00, 000-00-00

 

Позовна заява про визначення додаткового строку для прийняття спадщини

00 жовтня 0000 року померла моя мати – ____________________, яка постійно проживала в кв. 000, що знаходиться за адресою: м. Харків, вул. _____________, буд. 00 (копія свідоцтва про смерть – додаток 1). після її смерті відкрилася спадщина.

Відповідно до вимог ст. 1269 Цивільного кодексу України (далі – ЦК України) Спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати нотаріусу заяву про прийняття спадщини.

Згідно ст. 1270 ЦК України Для   прийняття  спадщини  встановлюється  строк  у  шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.

Я не змогла скористатися своїм правом на прийняття спадщини з наступних причин.

Психологічна обстановка в нашій сімї завжди, з самого мого дитинства була дуже напруженою. Мій батько та старша сестра дуже зловживали алкоголем, в сімї були присутні постійні сварки та бійки. Коли я вийшла заміж та завагітніла, змушена була з чоловіком знімати квартиру. Пізніше мене моя мати змусила виписатися з квартири і я не змогла прийняти участі в її приватизації, хоча ордер на проживання в квартирі видавався на всю сімю, а саме: на маму, батька, сестру та на мене. Про смерть матері я дізналася від Відповідача, який зателефонував мені на початку травня 0000 року та попросив, щоб я звернулася до нотаріуса з метою подання заяви про відмову від спадщини. Я взагалі не знала про смерть матері. За станом здоровя, я не могла відвідувати часто матір, адже сама дуже хворію та перенесла операцію по видаленню кишківника, а також лікувалася від нервового напруження, яке зявилося по причині того, що я багато лиха та горя пережила в дитинстві. Відповідач, який приходиться померлій внуком, забороняв моїй матері мені телефонувати, перешкоджав у нашому з матірю спілкуванні. Саме він приховав той факт, що моя мати померла. Це можуть підтвердити: гр. _______________, який зареєстрований в м. Харкові, пр. ___________, 000-Б, кв. 0, який приходиться вітчимом Відповідачу та гр. ____________________, яка зареєстрована в м. Харкові, пр. ___________, 000-Б, кв. 0, яка є сестрою вітчима. Відповідач має судимості, вживає алкоголь, грає в азартні ігри та мені достеменно відомо, що він лікувався від наркологічної залежності. Також я дізналася, що Відповідач має намір продати квартиру і що документи на квартиру вже знаходяться в агентстві нерухомості «АГЕНСТВО», яке знаходиться в м. Харкові по вул. ___________, 0.

Згідно ст. 1272 ЦК України якщо спадкоємець протягом  строку,  встановленого  статтею 1270 Кодексу, не подав заяву про прийняття спадщини, він вважається таким, що не прийняв її. За позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити  йому  додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

Наприкінці травня 0000 року я звернулася до приватного нотаріуса ХМНО _____________, який знаходиться за адресою: м. Харків, вул. __________, 0, кв. 0 з метою подання заяви про прийняття спадщини. Нотаріус повідомила про неможливість прийняти від мене заяву про прийняття спадщини. _________________________ прийняв спадщину, але не надає мені письмової згоди для прийняття спадщини.

А отже, я змушена звернутися до суду з позовною заявою про визначення додаткового строку, достатнього для подання заяви про прийняття спадщини.

На підставі вищевказаного та керуючись ст. 1272 ЦКУ прошу Суд:

1.      прийняти до розгляду мій позов та відкрити провадження по справі

2.      визначити мені – _______________________ додатковий строк, достатній для подання заяви про прийняття спадщини _______________________.

Додатки:

1.      копія свідоцтва про смерть

2.      копія свідоцтва про народження

3. копія свідоцтва про одруження

4.      копія заяви до приватного нотаріуса

5.      квитанція, що підтверджує сплату судового збору

     00 червня 0000 року                                  ________________   ____________