Наши услуги

Новости
                все новости

Полезные номера

Полезные ССЫЛКИ

 

Позовна заява про виключення відомостей про особу як батька з актового запису про народження дитини

До Московського  районного суду м. Харкова,

61005, м. Харків, проспект 50 річчя ВЛКСМ, буд. 38Є, тел. (057) 710-54-54

 

Позивач:  __________________, який зареєстрований за адресою: 00000, м. Харків, пр. ______________, буд. 000, кв. 00, телефон для зв’язку 000-000-00-00

 

Відповідач: __________________, яка зареєстрована за адресою: 00000, м. Харків, пр. ____________, буд. 000, кв. 00, фактично мешкає за адресою: 00000, м. Феодосія, Автономна Республіка Крим, вул. _____________, 00, кв. 000,  телефон для зв’язку 000-000-00-00

 

Позовна заява про виключення відомостей про особу як батька з актового запису про народження дитини

Згідно Закону України «Про судовий збір» розмір судового збору за подачу позову немайнового характеру становить 0,1 розміру мінімальної зарплати, тобто 114 грн. 71 коп. 

00 серпня 2000 року між мною, Позивачем та  Відповідачем було укладено шлюб, який зареєстровано відділом реєстрації актів цивільного стану Феодосійського міського управління юстиції Автономної Республіки Крим, про що в книзі реєстрації шлюбів 00.00.2000 року зроблено актовий запис № 000 (копія свідоцтва про шлюб – додаток 1).

00 грудня 2000 року Відповідач народила доньку - ДОНЬКА, а 00 грудня 2000 року народження доньки було зареєстроване в Московському відділі державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Харківського міського управління юстиції, про що зроблено відповідний актовий запис № 0000 (копія свідоцтва про народження доньки – додаток 2).

Батьком народженої дитини, згідно ч. 1 ст. 122 Сімейного кодексу України, був записаний я - Позивач.

Однак наразі я з цим не згоден з наступних підстав.

Приблизно в 2000 році моя дружина знайшла роботу в м. Феодосія та почала там працювати продавцем. Я весь час працюю та проживаю в м. Харкові. Навіть за таких обставин, ми часто бачилися та зустрічалися з дружиною або ж в м. Феодосія, або ж в м. Харкові, по мірі можливостей. Коли дружина повідомила мені, що вагітна, я не сумнівався, що ця дитина моя. Доньку дружина народжувала в Харкові. Після народження дитини я став помічати, що дружина часто таємно розмовляє з кимось по телефону, постійно розмовляє з невідомим мені абонентом по мережі скайп. Після серйозної розмови між нами я особисто від дружини дізнався, що донька не є моєю дитиною.

Згідно ст. 136 Сімейного кодексу України особа, яка записана батьком дитини відповідно до статей 122, 124,126 і 127 цього Кодексу, має  право  оспорити  своє батьківство,  пред'явивши позов про виключення запису про нього як батька з актового запису про народження дитини. У  разі  доведення  відсутності  кровного споріднення між особою, яка записана батьком, та дитиною суд постановляє рішення про виключення  відомостей  про особу як батька дитини з актового запису про її народження. Оспорювання  батьківства  можливе  лише  після народження дитини і до досягнення нею повноліття. Оспорювання батьківства неможливе у разі смерті дитини. Не має права оспорювати  батьківство особа, записана батьком дитини, якщо в момент реєстрації себе батьком дитини вона знала,  що  не  є  її  батьком,  а  також особа, яка дала згоду на застосування  допоміжних  репродуктивних  технологій відповідно до частини першої статті 123 цього Кодексу. До  вимоги  чоловіка  про  виключення  запису про нього як батька з актового запису про народження дитини позовна давність не застосовується.

Згідно Постанови Пленуму Верховного суду України 15.05.2006 N Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів судам слід ураховувати,  що  відповідно  до  ст.  136  СК оспорити батьківство має право особа,яка записана батьком дитини в Книзі реєстрації народжень шляхом пред'явлення позову про виключення відомостей про неї як батька з актового  запису про народження дитини. Предметом доказування в таких справах є відсутність кровного споріднення між особою,  записаною  батьком,  і  дитиною.  У  разі доведеності цієї обставини суд постановляє рішення про виключення оспорених відомостей з актового запису про народження дитини.

     Для вимог чоловіка про виключення  відомостей  про  нього  як батька  з  актового запису про народження дитини позовної давності не встановлено.

На підставі вищевказаного та керуючись ст. 136 СК України, ст. ст. 118 – 120, 130 ЦПК України

Прошу суд:

1.      Виключити відомості про моє батьківство з актового запису № 0000 від 00 грудня 2000 року у Московському відділі державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Харківського міського управління юстиції;

2.      Під час попереднього судового засідання вирішити питання про витребування у Московському відділі державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Харківського міського управління юстиції актового запису № 0000 від 00 грудня 2000 року про народження ДОНЬКИ;

Додатки:

1)      копія свідоцтва про шлюб;

2)      копія свідоцтва про народження ДОНЬКА;

3)      копія паспорта позивача

4)      копія паспорта відповідачки

5)      докази сплати судового збору.

 

Позивач  ____________                        «___» серпня  2000 року