Наши услуги

Новости
                все новости

Полезные номера

Полезные ССЫЛКИ

 

Рішення суду про визнання права власності на земельні ділянки в порядку спадкування за заповітом

Справа № 111/1111/13-ц

Провадження № 1/111/1111/2013

РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 серпня 2013 року Харківський районний суд Харківської області у складі:

головуючого судді Бобко Т.В. секретар судових засідань Щербак Є.В., розглянувши в відкритому судовому засіданні в залі суду цивільну справу за позовом особа 1 до особа 2, треті особи - Кулиничівська селищна рада Харківського району Харківської області, Реєстраційна служба Харківського районного управління юстиції Харківської області про визнання права власності на земельні ділянки в порядку спадкування за заповітом,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду із позовом, яким просить визнати за ним право власності на земельну ділянку площею 0.25 га, розташовану за адресою: Харківська область, Харківський район, с. _________, вул.. ________, 22 та площею 0,25 га, розташовану за адресою: Харківська область. Харківський район, с. ________, вул. __________, 20 для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд, які належали на праві власності _______________, в порядку спадкування за заповітом після смерті матері.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначав, що вказані земельні ділянки належать на праві власності _______________, яка померла 23 липня 2010 склала заповіт на користь позивача. 09 травня 2011 року _____________ померла, після її смерті відкрилася спадщина у вигляді земельних ділянок в с. __________ по вул. _________, 20,22 та житловий будинок. У встановлений законом термін позивач звернувся до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини та отримав правовстановлюючий документ на будинок в с. __________ по провулку ___________, 18, при цьому правовстановлюючі документи на земельні ділянки він отримати не зміг, оскільки відповідач, не визнаючи заповіт, який склала їх матір, забрав оригінали державних актів на земельні ділянки. У зв'язку з відсутністю правовстановлюючих документів на землю, позивач змушений звертатися до суду.

Позивач у судове засідання не з'явився, надав суду заяву, якою просить задовольнити позовні вимоги у повному обсязі та розглянути справу у його відсутність.

Відповідач у судове засідання не з'явився, надав суду заяву, в. якій зазначив, що позовні вимоги визнав у повному обсязі, просив розглянути справу за його відсутності, а також зазначив, що державні акти на спірні земельні ділянки ним втрачені, а тому він не може надати їх позивачу.

Представник Кулиничівської селищної ради Харківського району Харківської області _____________, яка діє на підставі довіреності у судове засідання не з'явилася, надала суду заяву про розгляд справи за її відсутності.

Представник Реєстраційної служби Харківського районного управління юстиції Харківської області у судове засідання не з'явився по невідомим суду причинам, про день та час слухання справи повідомлялися своєчасно і належним чином.

Враховуючи, що розгляд справи відбувався у відсутність сторін, відповідно до ч. 2 ст. 197 ЦПК України, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.

Суд, дослідивши матеріали справи, вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню з наступних підстав.

На підставі державного акту про право власності на земельну ділянку серії ЯА №112233, виданого 16 грудня 2005 року та державного акту про право власності на земельну ділянку серії ХР №332211, виданого 25 лютого 2004 року, __________ належать земельні ділянки площею 0,25 га розташовані відповідно за адресою: Харківська область, Харківський район, с. _________, вул. ________, 20 Харківська область, Харківський район, с. __________, вул. ___________, 22.

09 травня 2011 року _____________ померла, про що Кулиничівською селищною радою Харківського району Харківської області 17 травня 2011 року зроблено актовий  запис № 45 та видано свідоцтво про смерть серії І-ВЛ № 111111.

Заповітом від 09 липня 2010 року, посвідченим секретарем Кулиничівської селищної радою Харківської області, ______________ заповіла все своє майно особа 1.

Відповідно до ч. 1 ст. 1223 ЦК України, право на спадкування мають особи, визначені у заповіті.

Згідно ч. 1 ст. 1225 ЦК України право власності на земельну ділянку переходить до спадкоємців на загальних підставах, із збереженням її цільового призначення.

Відповідно до ч. 1 ст. 1269 УК України, спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати до нотаріальної штори заяву про прийняття спадщини.

Судом встановлено, що у встановлений ст. 1270 ЦК України строк позивач звернувся до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини після смерті __________. Листом Першої державної нотаріальної контори Харківського району Харківської області №000 від 04 березня 2013 року позивачу відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину, оскільки відсутні правовстановлюючий документ на житловий будинок та правовстановлюючі документи на дві земельні ділянки розмірами 0,25 га.

Згідно ст. 392 ЦК України, власник майна може пред'явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.

В ході судового розгляду було встановлено та не заперечувалося сторонами, що правовстановлюючі документи на спірні земельні ділянки були втрачені відповідачем.

Таким чином, судом встановлено, що позивач є єдиним спадкоємцем за заповітом після смерті ____________, прийняв спадщину у встановлений ст. 1270 ЦК України строк, не отримав свідоцтво про право на спадщину у зв'язку з тим, що були відсутні правовстановлюючі документи на змелю.

Керуючись ст.ст. ст.ст. 10, 11, 61, 197, 213-215 ЦПК України, ст. ст. 392, 1220, 1258, 1261, 1268, 1269, 1270 ЦК України, суд -

ВИРІШИВ:

Позов особи 1 до особи 2, треті особи - Кулиничівська селищна рада Харківського району Харківської області, Реєстраційна служба Харківського районного управління юстиції Харківської області про визнання права власності на земельні ділянки в порядку спадкування за заповітом задовольнити повністю.

Визнати за особою 1 право власності на земельну ділянку площею 0,25 га, розташовану за адресою: Харківська область, Харківський район, с. __________, вул.________, 22 для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд (кадастровий номер 6311111109:00:001:0010) в порядку спадкування за заповітом.

Визнати за особою 1 право власності на земельну ділянку площею 0,25 га, розташовану за адресою: Харківська область, Харківський район, с.________, вул. ________, 20 для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд (кадастровий номер 6322222209:00:002:0004) в порядку спадкування за заповітом.

Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Харківської області протягом десяти днів з дня проголошення рішення шляхом подання апеляційної скарги. Особами, які брали участь у справі, але не були присутніми у судовому засіданні під час проголошення судового рішення може бути подана апеляційна скарга протягом 10 днів з дня отримання копії цього рішення.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо воно не скасовано, набирає чинності після розгляду справи апеляційним судом.